O klubie

Jesteśmy klubem pływackich który działa na terenie gminy Suchy Las od 2010r. Osoby uczęszczające na zajęcia to głównie uczniowie ze szkoły podstawowej oraz gimnazjalnej z terenu gminy.

Z roku na rok klub a co za tym idzie i gmina są coraz bardziej zauważalne na arenie pływackiej w zawodach wojewódzkich, krajowych oraz międzynarodowych. Zawodnicy reprezentujący „Ośmiorniczki” zmagają się w zawodach rangi Mistrzostw Polski, w których osiągają wysokie lokaty.

Oprócz licznych startów w zawodach pływackich bierzemy udział w wielu różnych imprezach sportowych oraz kulturalnych. W roku 2014 braliśmy udział w szczytnym celu jakim jest oddanie krwi przy akcji „błękitna kropelka”;  rywalizujemy również w innych dyscyplinach sportowych m.in. biegu fightera, maratonach rowerowych i w wielu innych.

Dzieci i młodzież z UKS Octopus biorą udział w zgrupowaniach oraz półkoloniach organizowanych przez klub. W roku 2015 obóz został zorganizowany w miejscowości Lloret Del Mar w Hiszpanii, zaś w roku 2016 trenowaliśmy w Chorwacji w miejscowości Crikvenica.

Zawodnicy, którzy osiągają wiek gimnazjalny (13-14 lat) oraz trenują w klubie min. 2 lata uczestniczą w zajęciach z ratownictwa wodnego po którym uzyskują stopień młodszego ratownika WOPR.

All right reserved ⓒ UKS OCTOPUS 2015