Trenerzy

Imię i nazwisko Opis
zdjécie  Łukasz Kolendowicz Trener. członek zarządu ds. sportowych UKS Octopus Suchy Las. Wieloletni zawodnik klubu pływackiego Astromal Akwawit Leszno. Ze  sportem pływackim związany od najmłodszych lat. W wieku 8 lat rozpoczął naukę  pływania. W wieku 10 lat wystartował w Mistrzostwach Leszna w których zajął III miejsce na dystansie 25 m st. dowolnym z czasem 26.78s. Po zawodach otrzymał propozycję przejścia  do klasy sportowej o profilu pływackim.  W  trakcie swojej kariery sportowej startował w finałach Mistrzostw Polski uzyskując  miejsca medalowe. Ponadto sięgał po medale na Mistrzostwach Polski w ratownictwie Wodnym oraz zwyciężył w 53 maratonach pływackich m.in. Dwukrotnie klasyfikację generalną Pizza Express – Grand Prix Wielkopolski w pływaniu długodystansowym. Wpław przez Kiekrz na dystansie 9.6 km. Po maturze rozpoczął studia na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu które ukończył z tytułem magistra oraz trenera II klasy z pływania. Od 2011r. sprawuje funkcję trenera w naszym klubie.
Niektóre wyniki:
50 m st. grzbietowym – 27.13s
50 m. st. dowolnym – 24.63s
100 m st. dowolnym – 52.80s
400 m st. dowolnym – 4:04.28
400 m st. zmiennym – 4:47.71
1500 m st. dowolnym – 16:31.20
8.5 km st. dowolnym – 1h 37 min 24 s
zdjécie Monika Szczepankiewicz Doktorantka zakładu teorii sportu na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Z zamiłowania instruktor oraz trener pływania. Oprócz pływania interesuje się biegami fitnessem oraz tenisem ziemnym z którego posiada legitymację trenerską. Wykształcenie pedagogiczne doświadczenie trenerskie oraz znakomite podejście do dzieci przyczynia się do szybkiego rozwoju umiejętności wśród najmłodszych pływaków.

zdjécie Jan Pietrzak Od początku związany z UKS Octopus Suchy Las. Początkowo jako zawodnik teraz jako doświadczony instruktor pływania. Podczas stażu zawodniczego osiągnął znakomite wyniki sportowego oraz zdobył niezbędną wiedzę z zakresu treningu sportowego. Jego zaangażowanie w trening sportowy powinien być przykładem dla innych. Oprócz pływania interesuje się bieganiem crossfitem czy jazdą na rowerze. Obecnie jest studentem II roku na Politechnice Poznańskiej na kierunku Automatyka i Robotyka.

All right reserved ⓒ UKS OCTOPUS 2015